Farmasi Rimeller ile kirpik tipinize göre makyaj yapabilirsiniz.
Makyajların vazgeçilmezi maskaralar çarpıcı bakışlar elde etmek isteyen kadınların çantasından eksik etmediği en önemli makyaj malzemesidir. Ancak bu ürünlere her an bir yenisi eklenebiliyor ve seçim yapmak zorlaşıyor. Yalnızca 5 adımda konun uzmanı olarak seçiminizi yapabilirsiniz!

  • Top Fırçalar

Değişik bir görünüme sahip olsalar da en uzundan en kısaya tüm kirpik çeşitlerine uygulanabilirler. Bu tip bir fırçayla her bir kirpiği tek tek kavrayarak istediğiniz görünümüz elde edebilirsiniz. Ancak bu fırçayla uygulama yapmanın daha fazla vakit alacağını da belirtelim.

  • Taraklı Fırçalar

Topaklanmalardan hoşlanmıyorsanız taraklı fırça modelleri tam size göre! Plastik yapıları sayesinde maskarayı kirpiklerinize eşit olarak dağıtan bu fırçalar oldukça doğal bir görünüm sağlar. Birbirine yapışan kirpiklere bu fırçalarla elveda diyebilirsiniz!

  • Kıvrımlı Fırçalar

Kirpikleriniz çok düz ve tek yöne mi bakıyor? Kıvrımlı fırça uçları sayesinde gözünüzün doğal şekline uygun olarak kirpiklerinize hacim verebilirsiniz. Fırçanın kıvrımlı kısmı aşağı bakacak şekilde, hafifçe uygulayacağınız maskara ile kıvrık kirpiklere ve daha büyük gözüken gözlere sahip olabilirsiniz.

  • İnce Fırçalar

Gür ve kısa kirpikleriniz varsa bu tip ince fırçalarla doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Kısa ve aralıklı kıllar sayesinde kirpiklerinizi daha uzun gösterebilir ve tek tek ayırarak belirginleştirebilirsiniz. Bu fırçaların birçoğunun kirpikleri daha uzun gösteren ekstra kıllara da sahip olduklarını hatırlatalım.

  • Kalın Fırçalar

Uzun kirpiklere hacim vermek için birebir olan bu kalın ve dolgun fırçalar genellikle sentetik kıllardan üretilir. Ne yazık ki bu tip fırçalar dolgun yapıları dolayısıyla kısa kirpiklerde uygulama yapmak için pek elverişli değil.

Farmasi de her kirpik tipine uygun rimeller mevcuttur. Farmasi makyaj ürünleri  kısmından bulabilirsiniz.

Farmasi rimeller