Farmasi BB Krem mi CC  Krem mi kullanmalıyım? sorusu en çok gelen sorulardan bir tanesi. 7 Maddede  Farmasi  BB Krem ve CC krem farkı yazımda artık kendinize uygun olan kremi seçebilirsiniz.

Farmasi’de BB krem ve CC krem özellikleri açısından benzerdir. Bir kaç ufak farkılık mevcuttur. Her ikisinide tüm cilt tipleri kullanabilir.

  1. Farmasi BB krem ve CC krem, cildinizin o andaki görünümü daha iyi göstermek ve cildi beslemek için geliştirilmiş pratik kullanımlı ürünlerdir.
  2. Farmasi BB Krem Beauty Balm (Güzellik Balmı), Farmasi CC Krem ise Color Control (Renk kontrolü) nün kısaltılmış halidir. Bu kısaltmalar ülkeden ülkeye yada farklı markalarda farklı isimlendirilebiliyor.(Blemish Balm,Color Correction gibi)
  3. Her ikiside fondöten gibi kullanılır kapatıcı özelliğe sahiptir. Su bazlı fondötenler gibi düşünebilirsiniz. Ancak ağır cilt kusurlarında Fondöten kadar kapatıcı değildir.
  4. Farmasi BB kremler 15 SPF güneş koruma faktörüne sahipken CC kremler, 25 SPF güneş korumasına sahiptir.
  5. Farmasi CC Kremler C vitamini içerir ve cilt tonu dengelemede bu vitamin önemli özelliğe sahiptir. BB kremler içermez.
  6. Farmasi BB Kremleri, cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidermede,cildinizi nemlendirmede, kusurların kapatılmasını gidermekte tercih edebilirsiniz. Farmasi CC kremleri, cilt kızarıklıkları,solgun ve sarı cilde sahipseniz, cilt renginizin tonunu eşitlemekte tercih edebilirsiniz. Her iki üründe içeriğindeki harika bileşelerle hem cildinizi nemlendirir, cilt kusurlarını kapatır, hava almasını sağlar.
  7. Her ikisininde Ligt to Medium (açıktan ortaya) ve Medium to Dark (Ortadan Koyuya) olmak üzere 2 farklı renk seçeneği vardır.

Günümüzde fondötenler yerine BB kem ve CC kremlerin tercih edilme nedenleri, cildi hem beslemeleri hemde hava almalarını sağlamasıdır. İçeriğindeki etken maddeler cildin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Her yaşa ve cilde sahip kişiler bu ürünlerimizi kullanabilir. Farmasi’de yeni çıkan ürünümüz, Farmasi Çay Ağacı BB Krem ise,yağlı, sivilceli ve lekeli ciltler için harika bir üründür.  Cilt bakımında cilt türümüze göre davranıp seçip yapıyoruz. Makyaj  yaparken çoğu kişi bu cilt tipi kısmını atlayabiliyor. Cildinizin hafif kapatılmaya ihtiyacı varsa doğal bir makyaj görünümüne canlılık istiyorsanız BB kremleri, cilt tonu renginizde bir sorun varsa ve eşitlemek istiyorsanız CC kremleri tercih edebilirsiniz. Her ikiside içeriği nedeniyle cildinize parlak bir görünüm verecektir. 7 Maddede Farmasi BB Krem ve CC Krem Farkı yazımız umarım sizin içinde faydalı olmuştur. Çok popüler olan makyaj ürünlerimizden bu iki ürünümüzü artık siz de tercih edebilirsiniz.

Farmasi ürünleri doğrudan satış ile sadece internet üzerinde satılır. Ürünlerinizin direkt Farmasi’den %30 daha indirimli gelmesini istiyorsanız aşağıdaki Farmasi üyelik formumuzu doldurunca size gelen kullanıcı adı ve şifre ile online olarak siparişlerinizi kolayca verebilir ve kapıda ödeyebilirsiniz.