Farmasi Cilt Bakım Ürünleri ile zamanı geri çevirin.Cilt Yaşınız Gerçek Yaşınızla Aynı mı?

Cilt Yaşınız Nedir?

Birçok kişi cilt yaşı ile gerçek yaşın aynı olduğunu düşünmektedir. Fakat gerçekler çok daha farklıdır. Günümüzde sürekli olarak yapılan cilt bakımı hataları, aşırı makyaj ve daha birçok etken kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Son dönemlerde yapılan tüm araştırmalar cilt yaşının kişinin normal yaşından çok daha önemli olduğunu ve kişinin görünümüne doğrudan etki ettiğini kanıtlamaktadır. Bu sebeple özellikle kadınlar gençliğine güvenmemeli ve cilt bakımına ayrı bir özen gösterilmelidir. Doğru cilt bakımı büyük farklar yaratacak ve kişi olduğundan çok daha genç ve dinamik görünecektir.

 Kişiyi Yaşlı Gösteren Etkenler

Yapılan araştırmalara göre kadınların çoğu olduğundan yaşlı göstermektedir. Bu 20’li yaşlarında olan genç kızlar içinde geçerlidir. Araştırmada yalnızca tek bir ırkın kadınları değil her ırktan ve yaş grubundan kadının cildi incelenmiş ve birçoğunun cildi kendisinden daha yaşlı çıkmıştır. Bu durumun belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Cilt yaşı noktasında etkili olan ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren etkenlerden ilki aşırı makyajdır. Kişi çok genç yaşlarda makyaja başladığında ve bunu sürekli olarak devam ettirdiğinde cildin yaşlanması kaçınılmaz olacaktır. Bunun yanı sıra cilt bakımına yeterli önemi vermemek veya hatalı cilt bakım ürünü kullanmakta cildi yaşlandıracak ve kişi gençken bir yaşlı bir cilt görünümü oluşacaktır.

Tüm bu etkenlerin yanı sıra kişiyi yaşlı gösteren ve cildin erkenden kırışmasına neden olan en büyük faktör su tüketmemektir. Su tüketimi cildin nemli kalmasını sağlayan önemli detaylardan bir tanesidir. Su tüketen kişilerin cildi hep nemli kalacak ve kolay kolay kırışmayacaktır. Tüketirken kaliteli su tüketmek yani PH değeri vücudumuza uygun olan suyu tüketmemiz gerekmektedir. Günümüzde tüketilen hazır suların çoğunun PH değeri iyi değildir. Vücuda uygun PH değerine gelebilmesi için Farmasi Alkamine PH damlası ile suyunuzu kaliteli hale getirebilirsiniz.Fakat tam tersi olarak su tüketmeyen kadın ve erkeklerde de erken kırışıklık ve çizgilenme problemi oluşturduğu bilinmektedir. Bu sebeple yukarıda yer alan tüm detaylar dikkate alınmalı ve cilt yaşını genç tutmak için en doğru ürünler tercih edilmelidir.

 Cilt Yaşını Gençleştiren Faktörler

Cilt yaşının hep genç kalmasını ve kişi yaşlansa bile cildinin genç görünmesini sağlayan birkaç önemli taktik bulunmaktadır. Bu noktada Farmasi ürünlerinin kullanılması büyük farklar yaratacaktır. Farmasi cilt bakım ürünleri, cildin nemli ve sağlıklı görünmesine destek olacaktır. Bunun yanı sıra tercih edilen ürünlerin cilt tipine uygun olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple cilt kuruysa nemlendirme özelliği olan yağlıysa da yağ içeriği düşük olan ve parlamayı gideren ürünler tercih edilmelidir. Farmasi her cilt türüne göre günlük bakım kremi mevcuttur. Farmasi Skintrends Cilt Bakım Ürünleri serimiz  her cilt tipine özel, yaşlanmayı geciktirici Acai içeriği ile Farmasi Kataloğumuzda.

Bunun yanı sıra haftada 2 kere peeling yapmakta büyük farklar yaratacaktır. Ciltteki ölü derileri gideren bu yöntem kırışıklık oluşumu ihtimalini düşürecektir. Kişiyi yaşlı gösteren birçok bölge bulunmaktadır. Dudak kenarlarında oluşan çizgiler, yer yer oluşan kızarıklıklar ve pürüzlü bir cilt görünümü bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Bu sebeple tüm bu problemler oluşmadan engellenmeli ve cilt yaşı genç tutulmalıdır.

Farmasi yaşlanma karşıtı antiaging cilt bakım ürünlerimizle cildinizin genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Farmasi kataloğunda göreceğiniz Anti aging ürünü Farmasi Age Reversist Cilt bakım serisi ürünlerimiz ile zamanı tersine çevirin.

Züleyha Avcı Yanatma
Platin Direktör
whatsapp:05459054387 ve 05459752479