Farmasi kozmetik ürünleri  ile gece makyajınıza herkes hayran kalacak.Bir ortamda yıldız olabilmenin ve tüm dikkatleri üzerine çekebilmenin ilk şartı makyajdır. En özel günlerden biri olan gece gezmelerinde dikkat edilmesi gereken ilk kural gece makyajı olmaktadır. Gece makyajı, özel günler için yapılan ayrıca yapılırken çok önem verilen makyajlardan biridir.

Makyaj için kişinin bir gün önceden çok iyi dinlenmiş olması gerekmektedir. Bir bayan bir ortama girdiğinde ilk olarak makyajı ile insanları etkilemektedir. Şık bir elbise ve yapılan güzel saçlar makyaj ile taçlandırılmaktadır. Makyaj yapılırken kullanılacak olan makyaj malzemeleri de önemlidir. Bu anlamda Farmasi Kozmetik ürünleri en çok tercih edilen ürünlerdir. Hem bitkisel hem de sağlıklı olan ürünler ile yapılan makyajlar, bayanları olduğundan daha güzel göstermektedir.

Diğer makyajlara göre daha yoğun ve daha koyu olan gece makyajı, gidilecek olan ortama göre de değişmektedir. Daha baskın olan gece makyajı, çarpıcı renkler ve cesur çizgiler kullanılmaktadır. Makyaj için Farmasi makyaj ürünleri en iyi tercihlerden biridir. Renkleri daha belirgin olan ve ürünlerin kalitesi ile heyecanlı bir gece yaşanmanız sağlanmaktadır.

 Gece Makyajında Püf Noktalar Nelerdir?

Gece makyajında belirgin gözler ve belirgin dudaklar ortaya çıkarılmaktadır. Gece ışıklarını yansıtacak şekilde kullanılan pudra ve fondötenler ile gecenin yıldızı olmak çok kolaydır. Gece makyajlarında uygulanacak ayrıntılar şunlardır:

 Gece Göz Makyajı

Gece makyajının en belirgin özelliği gözlerin ortaya çıkarılmasıdır. Cesur bir şekilde kuralları yıkarak yapılan gece makyajları ile gidilen ortamda dikkatler bir anda çekilmektedir. Özellikle dumanlı göz makyajı, gözlerin rengini tamamen ortaya çıkarmaktadır ve gözleri daha fazla belirginleştirmektedir. Bu anlamda seksi olan bir kedigözü makyajı yapılabilir.

Makyajın yanında takılacak olan kirpikler ile gözler daha etkileyici gösterilmektedir. Takma kirpik kullanılacağı zaman gözlere sadece eye liner uygulaması yeterlidir. Ancak hem belirgin bir göz makyajı hem de takma kirpikler bir arada kullanılabilmektedir. Göz makyajına en uygun rujun da tercih edilmesi makyajın tamamlanması açısından önemlidir. Dudak makyajında nude tonlar uygulanarak gözlerdeki etki daha fazla ön plana çıkarılmaktadır.

Yaz mevsiminde daha canlı ve daha cıvıl cıvıl görünmek istenildiğinde neon tonlarında olan eyeliner ya da far kullanılmalıdır. Bu sayede farklı ve vurucu bir etki yaratılmaktadır. Hem seksi hem de etkili bir görünüm sağlayan eyeliner ile fark yaratılacaktır.

 Koyu Gece Makyajı

Koyu gece makyajına uygun tonlarda bir kapatıcı veya fondöten ile başlanmalıdır. Bu işlemden sonra gecenin ışıklarına uygun olacak bir pudra kullanılmalıdır. Bu sayede ışıklar doğru bir şekilde yansıtılırken gece boyunca ciltte oluşacak yağlanmalar da önlenmiş olur. Sıcak tonlara yakın olan bir yüz matı oluşturulmak istendiğinde kullanılacak olan pudra bronz renklerde olmalıdır. Daha sonra elmacık kemiklere uygulanacak olan aydınlatıcı sayesinde ışıl ışıl parlayan bir cilt elde edilecektir. Göz makyajında keskin ve daha yoğun renkler uygulanmak istenmez ise ruj ile makyaj etkileyici bir hale getirilmelidir. Bu anlamda turuncu, fuşya ya da leylak gibi parlak rujlar kullanılmalıdır. Bu sayede hem güçlü hem de kalıcı bir etki yaratılmaktadır.

Göz çevresine sürülen fondötenin parmaklar ile sürülmesi gerekmektedir. Bu uygulama gözaltına ve göz üstüne uygulanmalıdır. Sürülen fondötenin cilt tipine uygun olması çok önemlidir. Bu anlamda ten renginin bir ton açık rengi olan fondöten tercih edilmesi gerekmektedir. Elmacık kemiklere de fondöten uygulaması gerekmektedir. Kaşlarda düzgün bir şekle getirilerek kaş farı ile cilt rengine ve saç rengine uygun olarak boyanmalıdır. Gözlerde etkileyiciliği yakalamak için eyeliner mutlaka kullanılmalıdır.