Farmasi ürünleri ile  her yaştan kişi kendi makyajını kolaylıkla yapabilir.Makyaj kadınlar için her dönem önem taşıyan bir eylemdir. Bu durum yaş almış kadınlarda da yeni ergenliğe girmiş genç kızlarda da geçerlidir. Makyaj kişiye kendisini iyi hissettiren bir eylemdir. Bu sebeple hayatın her döneminde makyaj yapılması ve ondan destek alınması mümkündür. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek şey makyajın döneme uygun olarak yapılmasıdır.

Örneğin yetişkin kadınların yaptığı ağır makyajlar genç kızlar tarafından yapılan makyajlar aynı olmayacaktır. Genç kız makyajı mutlaka daha hafif olmalı ve cildin doğal güzelliğini kapatmamalıdır. Bu şekilde yapılan makyajlar kişinin yaşı küçük olsa bile problem yaratmayacaktır. Fakat makyajı yapacak olan genç kız tercihini abartı makyaj malzemelerinden yana kullandığında ortaya hem başarısız hem de komik bir görünüm çıkacaktır. Bu sebeple makyajda kullanılan malzemeler dikkatle seçilmeli ve ürünler her zaman hafif bir şekilde kullanılmalıdır.

 Makyaj öncesi yapılması gerekenler

Gençlerin cildi çok gergin ve düzgün olacağından çok fazla bir müdahalede bulunulmasına gerek görülmemektedir. Bu noktada kişinin cilt problemleri ön planda tutulmalı ve bu şekilde bir düzen izlenmelidir. Okul makyajı öncesi kişi cildini incelemeli ve siyah noktaları olduğunu düşünüyor ise o doğrultuda olan ürünler kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra makyajda fondöten benzeri olan bb ya da cc krem kullanılacak ise cilt mutlaka nemlendirilmeli ve ürüne hazır hale getirilmelidir. Makyaj ölü derilere sahip olan bir cilt üzerine yapıldığında kötü görünebilmektedir. Bu sebeple bu tarz bir sorun varda hafif partiküllü peeling ürünlere yönelinmeli ve ölü deriler cilt üzerinden atılmalıdır.

 Okul makyajı için doğru ürün seçimi

Okul makyajı için doğru ürün seçimi en önemli noktadır. Bu noktada Farmasi kozmetik ürünlerinin incelenmesi doğru ürünün bulunması noktasında yardımcı olacaktır. Bu tarz hafif makyajlarda fondöten değil bb ya da cc krem kullanılmalıdır. Bu tarz ürünler genç ciltler için çok daha uygundur. Bunun için cilt fondötenler ile yorulmamalı ve mutlaka diğer kapatıcı ürünlere yönelinmelidir. Bu durum sivilce lekesi bulunan genç kızlar içindir. Hiçbir problem yok ise bu adımın atlanması mümkündür. Bunun yanı sıra rimel ve renkli lip balmlarda okul makyajının olmazsa olmazlarındandır. Bu tarz ürünler okul makyajı için yeterli olacaktır.

 Farmasi Ürünleri ile Okul makyajı yapımı

Okul makyajı yapımı için ilk iş sivilce lekelerini ve kızarıklıkları kapatmak olmalıdır. Bu sebeple kapatıcı özellikli bir bb krem alınmalı ve sorunlu bölgeye yumuşak uçlu bir fırça yardımı ile yayılmalıdır. Bb krem iyice yayıldıktan sonra sıra göz makyajına gelmektedir. Okulda kullanılacak makyaj için hafif bir rimel kullanılması yeterli olacaktır. Böylece göz makyajı çok dikkat çekmeyecektir. Dudaklarda da ten makyajında olduğu gibi ruj gibi ağır ürünler yerine renkli lip balmlar tercih edilmelidir. Bu sayede hem doğal görünen hem de nemlendirilmiş dudaklara sahip olunması mümkündür.