Sağlıklı Yaşam

Farmasi Omega 3 Balık Yağı

Farmasi Omaga 3

Farmasi Omega 3 Balık Yağı,  Nutriplus serimizin takviye edici gıdalarından bir tanesidir. Omega 3 balık yağı hakkında ve neden kullanmamız gerektiği konusunda bir çok yerde bilgi bulabilirsiniz. Bu yazımızda Omega 3 nedir ? Omega 3 içinde EPA ve DHA değerleri neyi ifade eder? Omega 3 seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Omega 3’i hangi gıdalardan elde edebiliriz? gibi bir çok sorunuza yanıt vermeye çalışacağım.

Farmasi Nutriplus Omega 3 Balık Yağı 60 kapsülden oluşmaktadır. Günde 4 adet kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yapılan bir çok araştırma sonucunda, omega 3 yağ asitlerinin vücut için inanılmaz faydaları bulunduğu ve tüm vücuttaki  hücrelerin temel yapıtaşı olarak kullanıldığı belirtilmektedir.

Burada en önemli konulardan biri Omega 3 yağ asitlerinin EPA ve DHA içeriyor olmasıdır.

Farmasi Omega 3 Balık Yağı

Farmasi Omega 3

EPA ve DHA Açılımı Nedir?

EPA ve DHA Omega 3 yağ asitleridir. Açılımı aşağıdaki verilmiştir.

EPA:Eikosapentaenoik asit
DHA:Dokosaheksaenoik asit

EPA ve DHA, hücrelerin temel yapıtaşlarını oluşturan bileşenlerdendir. Kalp, göz ve özellikle beyinde yoğun olarak bulunmaktadır ve hücre yenilenmesinde oldukça önemlidir. EPA ve DHA yağ asitleri, gözdeki retina bölgesinde, kalpteki miyokard kısmında  ve beyinde yüksek oranda bulunduğundan, beynin normal gelişiminde, kalp damar sağlığında ve göz sinir sistemlerinin gelişmesinde önemli rolü vardır.

DHA özellikle,  beyin sağlığı ve zeka gelişiminde oldukça önemlidir.
Vücudumuz bu yağ asitlerini kendisi üretemediğinden mutlaka dışardan takviye olarak alınması gerekmektedir. Kalp ve beyin sağlığında oldukça önemli olan bu yağ asitleri günlük düzenli olarak alınmalıdır.

Farmasi Omega 3 Balık Yağı

 

Omega 3 Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Omega 3 seçiminde dikkat edilmesi gereken EPA ve DHA değerleridir.

Bazı bitkisel Omega 3 lerde EPA ve DHA yoktur. Piyasada satılan bütün Omega 3 lerde EPA ve DHA değerleri aynı olmayabilir. Alacağınız  kutu üzerinde EPA/DHA değerlerine mutlaka bakmanız gerekir. 3/2 nin katları olması gerekir. Farmasi Nutriplus Omega 3 balık yağının EPA/DHA oranı 18/12 dir.

En kaliteli ve sağlıklı EPA ve DHA yağ asitleri, soğuk buzulların olduğu denizlerdeki balıkların yağlarından elde edilen yağ asitleridir. Buralarda yaşaşayan balıkların yağlarında yüksek oranda EPA ve DHA vardır. Farmasi Nutriplus Omaga 3, soğuk su denizlerindeki balıkların yağlarından elde edilmektedir.

Peki dışarıdan yediğimiz balıktan bu asitleri vücudumuz üretemezmi? şeklinde sorabilirsiniz. Ülkemizde Omega 3 bakımından en zengin balık Hamsi balığıdır. Günde 3-4 kilo hamsi yiyerek ancak size gerekli Omega 3 yağ asitlerini elde edebilirsiniz. Her gün bu kadar  balık yenemeyeceğinden, takviye edici gıda olarak alınmalıdır.

Omega 3 yağ astileri, sadece balıklardan elde edilmez.  Keten tohumu, ceviz, semizotu gibi yeşil yapraklı sebzeler ve  bazı bitkilerdende bu yağ asitleri elde edilir. Bitkisel Omega 3’ler Alfa Linoleik Asit (ALA) içerir ve kara ciğerlerimiz bu ALA yı EPA ve DHA ya çevirir.

En kaliteli ve vücuda yararlı olan yağ asitleri soğuk su balıklarından elde edilen yağ asitleridir.

Omega-3  yağları kapsül haline getirilirken, genelde sığır ve balık jelatini kullanılır.Sığır jelatininden elde edilenler, Helal belgeli olup olmadığı konusunda hassasiyeti olanlar açısından önem arzedebilir. Farmasi Nutriplus Omagea 3 kapsülleri balık jelatini kullanır ve helal belgeli ürünlerdir.

Günlük Omage 3 in faydalarından yararlanabilmek için çocuklar  en az 600 mg almalıdır. Yetişkinler ise 1000 mg  ve üstü  almalıdır.

Dikkat dağınıklığı olan çocuklarda, uzmanlar 1000 mg civarı DHA almayı tavsiye ediyor.

Farmasi Omega 3 Balık Yağı

Farmasi Ürünlerinden Nutriplus Omega3 Balık Yağı

Farmasi Omega 3 Balık Yağı İçindekiler:

Farmasi Omega 3 Balık Yağı 18/12 EPA + DHA

1 Kapsüldeki Miktar OMEGA3 :275 EPA: 140 DHA : 95 (mg) 3 Kapsüldeki Miktar OMEGA3: 825 EPA: 420 DHA: 285 (mg) dir.

Takviye edici gıda olarak günde 4 kapsül kullanılması önerilir.Doktor veya diyetisyeninizin tarif ettiği şekilde kullanınız.Bu takviye edici gıda 4 yaş ve üzeri içindir.Hamilelik ve emzir dönemi ile hastalık durumlarında doktorunuza basvurunuz.

Farmasi

Siz de Farmasi Nutriplus Omega 3 Balık yağı ile sağlıklı yaşama adım atmak ve indirimli alabilmek için aşağıdaki formdan kullanıcı adı ve şifrenzi alıp, tüm ürünlerimizi indirimli alabilirsiniz.

Züleyha Avcı Yanatma
Platin Direktör
Whatsapp:05459054387 ve 0545 9752479

Farmasi Online Kayıt Formu
Farmasi ye kayıt olup tüm ürünleri katalog fiyatından daha indirimli alabilirsiniz. Whatsapp:05459752479 ve 05459054387 Züleyha Avcı-Platin Direktör

 

 

 

Yazar Hakkında

Züleyha Avcı

Farmasi Platin Direktör, Danışman, Yaşam Koçu
Tüm bayanlara, parasal özgürlüğe giden yolları ve hayallerini kazanma fırsatını Farmasi ile sunuyorum.
Destek ve İletişim Whatsapp:05459752479 ve 05459054387
Birlikte çalışabileceğimiz Farmasi ile kazanç elde etmek isteyen herkesi sitemizden üye olmaya davet ediyorum. Türkiye'nin en güçlü Farmasi ekibinde olmak isteyenler üyelik formumuzu doldurabilirler.

Yorum Ekle

Yorum İçin Tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO