Farmasi de,Hangi Cilt Tipine Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalıyım?

CİLT BAKIMI İÇİN ADIMLAR

Cilt bakımının en önemli konularından biri, kendi cildinizi tanımak ve uygun ürünleri uygun zamanlarda kullanmaktan geçer. Siz de bu yazımıda, cilt tipi ve bakımı konusunda farkındalığınızı arttıracak ve Farmasi’nin harika cilt bakım ürünleri ile genç ve güzel bir cilde sahip olmanın keyfini yaşayacaksınız. Herhangi bir sağlıklı Cilt bakımında en az 3 adım önemlidir.
Cilt Bakımının 3 Adımı

  • Cildin temizleme jeli yada temizleme sütü ile temizlenmesi(günlük cilt üzerindeki kirlerin temizlenmesi)
  • Tonik ile sıkılaştırılması (gözeneklerin kapanması için)
  • Nemlendirici krem ile nemlendirilmesi (cildin nem dengesinin sağlanması)

Bazen haftada 2 kezde cilt tipinize cildinizdeki ölü derilerinden kurtulmak için maske uygulaması yapabilirsiniz.

CİLDİNİZİ TANIYIN

Cilt bakımı kadınların önem verdiği özel bir işlemdir. Cilt bakımı, cilt tipine göre farklı ürünlerin kullanımıyla yapılmalıdır. Cilt tipleri: kuru cilt, hassas cilt, yağlı cilt, karma cilt,normal cilt olmak üzere 5 cilt tipi vardır. Cilt yapısına göre cilt bakımı da farklılık göstermektedir.

1.KURU ve HASSAS BİR   CİLDE SAHİPSENİZ

Kuru ve hassas ciltler için temizlik çok önemlidir. Kuruve  hassas ciltler dış etkenlerden kolaylıkla etkilenerek ciltte tahrişlerin, kızarıklıkların sık görüldüğü bir cilt tipidir. Bu yüzden hassas ciltler için cildi dış etkenlere karşı koruyucu, cildin toleransını arttırıcı özel bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Cilt temizliğini jel jerine yüz temizleme sütleriyle yapmalıdır. Bu cilt tipleri kırışıklık ve yaşlanmaya daha yatkın olduklarından cilt bakımında gerekli hassasiyeti göstermelidirler.

Temizlikten sonra kuru ciltlerin nemlendirilmesi önemlidir. Yağlı nemlendirici kremleri en az günde bir defa yüzünüze uygulayın. Yüz maskeleri ile cildi hem nemlendirip hem de yumuşak görünüme sokabilirsiniz.

Kuru  ve hassas ciltler siyah nokta, sivilce oluşumu için avantajlılar fakat kırışıklık ve güneşe duyarlılık konusunda daha tersi dezavantajlılardır. Bu yüzden kuru ciltler için günlük cilt bakımı yapılması gerekir. Kuru ve hassas ciltler için aşağıdaki Farmasi Cilt Bakım ürünleri kullanılabilir.

  • Kuru Ciltler Hangi Farmasi Ürününü Kullanmalı?
  • Yüz Temizleme: Farmasi SkinTrends Kuru ve Hassas Ciltler İçin Temizleme Sütü
  • Sıkılaştırma:Farmasi SkinTrends Kuru ve Hassas Ciltler İçin Temizleme Toniği
  • Gündüz Nemlendirme:Farmasi SkinTrends Kuru ve Hassas Ciltler İçin Gündüz Kremi
  • Gece Nemlendirme:Farmasi SkinTrends Kuru ve Hassas Ciltler İçin Gece Kremi
 2.YAĞLI  ve KARMA CİLDE SAHİPSENİZ

Yağlı ciltler siyah nokta, sivilce ve pullanma oluşması açısından riskli ciltlerdir Özel bir bakım gerektirir. Her cilt için önemli olan temizlik yağlı ciltler için de çok önemli. Günde en az 2 defa ciltteki fazla yağı uzaklaştırmak için sabunlu suyla yüzünüzü yıkayın. Farmasi cilt bakım ürünleri arasında yüz temizleme ürünleri de bulunmaktadır. Temizlemeden sonra cilde peeling yapmak gerekir. Cildi sivilce, siyah nokta gibi ölü dokulardan temizleyerek cildi canlandırmak gerekir. Sivilce ve siyah noktaların giderilmesi için farmasi bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Cildin yağ üretimini dengeleyen ya da azaltan bakım ürünleriyle sivilce ve siyah nokta oluşumunu durdurabilirsiniz. Yağlı ciltlere özel yüz maskeleri ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Yağlı ve Karma Ciltler Hangi Farmasi Ürününü Kullanmalı?

Yüz Temizleme: Farmasi SkinTrends Yağlı ve Karma Ciltler İçin Temizleme Jeli

Sıkılaştırma: Farmasi SkinTrends Karma ve Yağlı Ciltler İçin Temizleme Toniği

Günlük  Nemlendirme: Farmasi SkinTrends Yağlı ve Karma Ciltler İçin Günlük Bakım Kremi

 3 .NORMAL  CİLDE SAHİPSENİZ

Normal ciltlerde, günlük cilt bakım rutininde temizleme jeli ile yüz sabah ve akşam temizlendikten sonra, açılan gözeneklerin sıkılaştırılması yüz temizleme toniği ile yapılarak gündüz ve gece kremi uygulamadan önce cilt hazır hale getirilmelidir. Sonrasında gündüzleri, gündüz kremi, geceleri gece kremi kullanılmalıdır. Cildin gece ve gündüz yenilenme süreci farklı olduğundan Farmasi gece ve gündüz kremleri ona göre formülüze edilmiştir.

Normal  Ciltler Hangi Farmasi Ürününü Kullanmalı?

Yüz Temizleme: Farmasi SkinTrends Normal Ciltler İçin Temizleme Jeli

Sıkılaştırma:Farmasi SkinTrends Normal Ciltler İçin Temizleme Toniği

Gündüz Nemlendirme:Farmasi SkinTrends Normal Ciltler İçin Gündüz Kremi

Gece Nemlendirme: Farmasi SkinTrends Normal Ciltler İçin Gece Kremi

Züleyha Avcı Yanatma
Platin Direktör
Whatsapp:05459054387 ve 05459752479

Hangi Cilt Tipine Hangi Farmasi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalıyım?