Farmasi
Sık Yapılan Makyaj Hataları

Günümüzde pek çok öğretici, video ve güzellik malzemelerinden yararlanarak, makyajın temellerini her gün ve özel etkinliklerle öğrenmeyi sağlayabiliyor. Bununla birlikte, çoğunlukla güzellik meraklılarının bile en yakınlarından kaçan ayrıntılar vardır. Kötü temizlenmiş fırçalar, yüzdeki aşırı toz, makyaj uygulama anında kötü aydınlatma… Makyaj hataları listesi çoğaltılabilir. Peki, en yaygın yapılan 6 hata nedir?

  1. Her iki kirpik çizgisini ana hatlarıyla çizmek

Birkaç makyajcının suçlu olduğu en yaygın hatalardan biri, her iki kirpik çizgisine de günlük ya da gün içinde siyah veya kajal kalem çizmektir. Etki, parti ve gece görünümünü artırmak için harika görünse de, gün boyunca oldukça ağırlaşabilir. Bunun yerine, çok ılımlı ve pürüzsüz bir eğimli fırça ile küçük bir kahverengi gölgelendirme yapın.

  1. Son tozu uygularken abartılı olmak

Kompakt, gevşek veya mineral tozlar, kadifemsi bir cila elde etmek için mükemmeldir ve cildinize çok mat bir görünüm kazandırabilir. Ancak cildiniz yağlı değilse, abartıdan kaçınmak ideal olandır. Çünkü bu görünüm size çok ağır bir hava oluşturabilir. Makyajı düzeltmek ve daha doğal ve parlak bir görünüm elde etmek için bir finiş spreyi kullanabilirsiniz.

  1. Banyoda makyaj yapmak

Ürünlerinizi saklamak için en pratik yer olsa da, makyajı banyoda uygulamak çoğu kadın için tipik bir kozmetik hatadır. Nem, bakterilerin en iyi müttefikidir ve bu, kozmetikte doğrudan kalıp ve diğer yabancı maddeleri yaratmaya elverişli bir yer oluşturur.

  1. Fırçaları sık sık temizlememek

Makyaj fırçaları mükemmel bir görünüm elde etmek için en iyi arkadaştır. Onları temiz tutmak, bakterilerden ve cildinizi kirletebilecek diğer pisliklerden arındırmak için her hafta mutlaka belirli ürünler içeren temizlik malzemeleri kullanmanız önemlidir.

  1. Günlük çok ağır maske uygulamak

Hiç şüphe yok ki su geçirmez kirpik maskesi yaz partilerinde, plajda veya havuzda harika görünmek için en iyi müttefiktir. Ancak bu ürün sadece bu gibi durumlarda en uygunudur. Gündelik kullanımlarda yıkanabilir formülü olan veya sıcak suyla birlikte temizlenebilen, daha kullanışlı ve hızlı çıkarılabilir bir maske uygulamak gerekir.

  1. Makyajla uyumak

Bu, hata yapma konusunda en klasik ve bilinen şeydir. Ama nedense ısrarla yapılmaya devam edilmesi gerçekten inanılmaz! Pek çok kadın hala temiz cilt ile uyumanın önemini takdir etmiyor. Uyku esnasında tüm hücrelerin yenilenmesi ve gözeneklerde bir kozmetik ve kir tabakası ile yatması, kırışıklıkların, sivilcelerin ve siyah uçların görünümüne en hızlı yolu oluşturmaktadır.

Siz de sık yapılan makyaj hataları nı hatırlayarak güzelliğinize güzellik katacak harika bir makyaj yapabilirsiniz. Farmasi kozmetik ürünleri doğal renklendirici içeriği ve helal sertifikasıyla güvenle kullanabileceğiz makyaj ürünlerindendir.